Rys historyczny

Biblioteka nasza powstała w 1999/2000 r. Mieściła się w magazynie kątkiem w bibliotece Szkoły Podstawowej (osobny budynek, w którym była Świetlica Szkoły Podstawowej.)Opiekowała nią się przez rok pani mgr Elżbieta Lipiec – bibliotekarka Szkoły Podstawowej.
W roku 2000 etat nauczyciela bibliotekarza przejęła pani Danuta Woszczek, pracując w tym samym pomieszczeniu jeszcze przez rok. Z nadejściem nowego roku szkolnego2001/2002 otrzymała do zagospodarowania nowe pomieszczenie na bibliotekę szkolną. Wcześniej był to garaż znajdujący się na terenie Gimnazjum w Okonku. W pomieszczeniu biblioteki przez okres trzech lat mieściła się również Świetlica Gimnazjum.
Początki odnośnie zasobów księgozbioru, jak i sprzętu audio-wizualnego były bardzo skromne. Zaczynaliśmy od kilkuset pozycji, które przekazała nam Biblioteka Szkoły Podstawowej. Były to lektury, które nie obowiązują w Szkole Podstawowej, a ich jakość nie zawsze była najlepsza.
Przez ten okres biblioteka nasza zmieniła się w bardzo dużym stopniu. Księgozbiór na dzień dzisiejszy tj. 25.11.2010 r. liczy 6095 pozycje:
- lit. piękna dzieci i młodzieży,
- lit. popularnonaukowa,
- podręczniki i programy nauczania,
- lit. metodyczna, broszury
- zbiory dudio-vizualne- VHS, CD, DVD,
Czasopisma: Aura, Młody Technik, Świat nauki, Wiedza i Życie, National Geographik, Mówią Wieki, Eko Świat, Rzeczpospolita, Nowe w Szkole, Edukacja dla Bezpieczeństwa, Wychowanie Komunikacyjne, Poznaj Świat, Internet.
Dostępne są również publikacje, opracowania opracowane przez nauczycieli naszej szkoły.
Sprzęt audio-wizualny: telewizor, magnetowid, odtwarzacz DVD, radiomagnetofon.

O czytelnictwie

O czytelnictwie słów kilka...

czytaj dalej...

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej

             Od  (grudzień - 2006) w naszej bibliotece istnieje ICIM-   Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej :  4 -...
czytaj dalej...

Scenariusze

SCENARIUSZE       Scenariusz Jasełka 2012 SCENARIUSZ AKADEMII Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ   DZISIAJ NA CHWILE TAK UROCZYSTE JAK PROMYK SŁOŃCA W PORANEK SZARY - MOŻEMY PRZYNIEŚĆ Z GŁĘBIN SZCZEROŚCI TYLKO – JAK...
czytaj dalej...

Załączniki: